Card image cap

Poznaj naszych ambasadorów - Michał Sośnicki

Blog 24.01.2024 12:42

Michał Sośnicki 

_IMG7625.jpg (275 KB)

Michał to rodowity krakowianin, od kilkunastu lat mieszkający pod królową Beskidów – Babią Górą, w Zawoi. Fotografią zajmuje się od 2008 roku a zawodowo od 2015. Absolwent kursu Fotografii Artystycznej Zbigniewa Pozarzyckiego w Śródmiejskim Ośrodku Kultury w Krakowie. Tematem przewodnim jego prac są: krajobraz (pejzaż), architektura – głównie drewniana, przydrożne kapliczki oraz krzyże. Wykonuje także fotografię reklamową (wnętrza pensjonatów, hoteli, schronisk) oraz ślubną. Najbardziej kocha fotografować góry i w górach, a zwłaszcza o wschodzie i o zachodzie słońca. Prowadzi plenery i warsztaty fotografii krajobrazowej. Od początku przygody z fotografią, używa aparatów i optyki marki PENTAX (której to marki jest Ambasadorem Premium).

pieniny_michalsosnicki.pl-1-1030x687.jpg (119 KB)

Współpracuje, bądź współpracował, m.in. z: National Geographic Polska, Magazynem Turystyki Górskiej, Wydawnictwem ExpressMap, Małopolską Organizacją Turystyczną, producentami odzieży outdorowej – Alvika, Brubeck, Revolution Race, producentem filtrów fotograficznych Sandmarc, Babiogórskim Centrum Sportu w Zawoi, producentem monitorów Benq, Fairbox (wydruki fotograficzne), Wydawnictwem Gedanum, Wydawnictwem Nowa Era, Wydawnictwem Kartograficznym Compass, Wydawnictwem Rewasz, Finisz Studio (wydruki fotograficzne), drukarnią Dimograf, Centrum Górskim Korona Ziemi, Outdoormagazyn.pl, Portalem Tatrzańskim, Portalem Górskim, Tatrzańskim Parkiem Narodowym, Babiogórskim Parkiem Narodowym, ze Starostwem Powiatowym w Suchej Beskidzkiej, ze schroniskami górskimi na Markowych Szczawinach , Trzy Korony czy na Kudłaczach.

widok_z_babiej_na_orawę_michalsosnicki_(18).jpg (679 KB)

Od 2005 roku jest pomysłodawcą i twórcą Świtaków, czyli zimowych oraz letnich wyjść na wschód słońca w górach (m.in. Babia Góra, Rysy, Śnieżka).

Fotografie autorstwa Michała były nagradzane w konkursach fotograficznych, m.in.: „Laur Babiogórski” przyznany przez Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich za szczególne osiągnięcia dla promocji obszaru (całokształt twórczości fotograficznej); II miejsce w XIX konkursie fotograficznym „Podlasie w obiektywie” w 2023; II miejsce „Zdjęcie Roku Powiatu Suskiego 2022” w kategorii Przyroda; III miejsce w konkursie mgFoto „Świat w 2021 roku”; I miejsce „Zdjęcie Roku Powiatu Suskiego 2021” w kategorii Przyroda; III miejsce „Zdjęcie Roku Powiatu Suskiego 2020” w kategorii Przyroda; wyróżnienie FIAP w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym im. Jana Sunderlanda „Krajobraz Górski” 2019 w Nowym Targu; III miejsce w konkursie foto „Zdjęcie Roku Powiatu Suskiego 2018” w kategorii Przyroda; II miejsce „Sztuka Natury” na Międzynarodowym Festiwalu Fotografii I Filmu Przyrodniczego – Toruń 2017; I miejsce „Nasze Loreto – ogólnopolski szlak dzwonnic loretańskich 2017”; „Poznaj Podhale 2017” – wyróżnienie; National Geographic Polska „Nasze Karpaty 2014”  wyróżnienie; „Najpiękniejsza Góra Świata 6/2014” – fotografia znalazła się wśród 30 finałowych prac; „Skarby Małopolski 2014” – fotografie na wystawie pokonkursowej; „XIV Biennale Fotograficzne-Z dala od zgiełku…Beskidy w obiektywie 2013” – II miejsce; „Zabytki znane i nieznane-odkryj skarby kultury materialnej Podbabiogórza 2013” – I miejsce; „Tatrzańska jesień 2014” – II miejsce oraz prezentowane były na wielu wystawach pokonkursowych ( m.in.: Biennale Fotografii Górskiej w Jeleniej Górze czy Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym im. Jana Sunderlanda w Nowym Targu).

Wystawa fotograficzna Michała pt „Krajobraz światłem malowany” gościła w wielu miejscach w Polsce, m.in. w: Kasztelu w Szymbarku, Pijalni wody mineralnej w Wapiennem, na Zamku w Suchej Beskidzkiej, Gorczańskim Parku Narodowym w Porębie Wielkiej, Informacji Turystycznej w Zawoi Wilcznej, Festiwalu Górskim w Lądku Zdroju, Krakowskim Festiwalu Górskim, Pijalni Artystycznej w Piwnicznej – Zdrój. Wystawa „Góry moje, góry…” zawitała do najpiękniejszego, tatrzańskiego schroniska PTTK w Dolinie Roztoki.

Michał współpracuje także z Babiogórskim Parkiem Narodowym, która to współpraca zaowocowała wystawą fotograficzną „Góry moje, góry…”, która od 2015 roku, gości w wielu miejscach w Polsce oraz wydaniem kalendarza na 2018 rok, właśnie dla BGPN w Zawoi.

widok_z_babiej_na_orawę_michalsosnicki_(1).jpg (658 KB)

https://www.michalsosnicki.pl/

https://www.facebook.com/uslugifotograficznesosnicki

https://www.instagram.com/michal_sosnicki_foto/

K1M8980-Edit-1030x687.jpg (219 KB)