Pentax K-30 - Główne cechy

 • K30_colors.jpg
 • K-30_CrystalBlue_18-135 (Custom).jpg
 • K-30_b_CrystalBlue (Custom).jpg
 • K-30_c_CrystalWhite_18-55 (Custom).jpg
 • K-30_c_CrystalBlue_18-135 (Custom).jpg
k-30-product-logo.png

Sportowy, funkcjonalny design

 • Korpus odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne
 • Matryca 16 MP CMOS
 • System stabilizacji matrycy Shake Reduction wbudowany w korpus
 • Tryb full HD nagrywanych filmów
 • Czułość aż do ISO 25600
 • Zdjęcia seryjne, 6 klatek/s
 • 3-calowy ekran, 920 000 punktów

Nagrodyprzeczytaj więcej

 • Best APS-c DSLR icon.jpg
 • SH2withK30.jpg
 • Ephotozine Highly Recommended.jpg
 • RYwithK30.jpg
 • photoblog stars 4 5.jpg
 • DPReview_silveraward_web.png

Linki

Opisprzeczytaj więcej

This new mid-level model offers all standard SLR features and outstanding operability. All of that packed in a compact, weather-resistant, dustproof and lightweight body for worry-free outdoor photography.

Ten nowy, średniozaawansowany model lustrzanki cyfrowej oferuje wszystkie standardowe funkcje takich urządzeń i wyjątkową sprawność działania. To wszystko jest zamknięte w kompaktowej, lekkiej obudowie, odpornej na złe warunki atmosferyczne i kurz, zapewniającej bezproblemowe użytkowanie na zewnątrz.

PENTAX K-30 został stworzony aby pomóc początkującym użytkownikom lustrzanek robić 16 megapikselowe zdjęcia pozbawione poruszeń. Ten aparat posiada lekką, kompaktową obudowę, o podobnej wielkości co modele amatorskie ale wiele z jego zaawansowanych funkcji można znaleźć tylko w aparatach z wyższej półki. Do nich można zaliczyć obudowę odporną na złe warunki atmosferyczne, kurz i niskie temperatury i szklany pryzmatyczny wizjer z pokryciem prawie 100% pola widzenia. Aparat również oferuje tak przydatne funkcje jak tryb zdjęć seryjnych z szybkością 6 klatek na sekundę, dużą szybkość reakcji migawki – 1/6000 sekundy – i nagrywanie filmów full HD.

Uchwyt który pozwala na wygodne trzymanie aparatu w ręku i jego sportowy, funkcjonalny design zapewniają niezawodne wyniki w terenie. Oferowany jest nawet wybór trzech kolorów obudowy: kryształowo biały, kryształowo niebieski, oba z błyszczącym wykończeniem przypominającym luksusowe samochody sportowe i klasyczny czarny, dla tych co lubią tradycyjny, szykowny wygląd lustrzanek jednoobiektywowych.

Żywe, naturalne zdjęcia o wysokiej rozdzielczości i małej ilości szumów

Aparat K-30 posiada najnowocześniejszą matrycę CMOS z szerokim polem obrazowania o wymiarach 23.7 mm na 15.7 mm aby zapewnić bardzo szybki odczyt danych. Matryca ta, w połączeniu z procesorem obrazu PRIME M, potrafi dostarczyć zdjęcia cyfrowe o niezwykle wysokiej rozdzielczości i bogatej gradacji, zawierające około 16.28 efektywnych mega pikseli jak również pozwala na nagrywanie filmów w trybie full HD (1920 x 1080 pikseli, 30 klatek na sekundę). Aparat także minimalizuje szumy przy niskich czułościach oferując szeroki zakres ISO – od 100 do 12800 (lub nawet 25600, jeśli poszerzy się go przez zastosowanie funkcji niestandardowych.

 

Funkcjonalny sportowy design – idealny na sesję zdjęciową na zewnątrz

Dzięki 81 uszczelkom cała konstrukcja aparatu K-30 jest odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne, kurz i niskie temperatury; aparat będzie działać prawidłowo nawet jeśli na zewnątrz temperatura spada do -10 °C. To oznacza że K-30 można bez problemów zabierać na kamping lub wyprawę w góry, ciesząc się cały czas fotografią cyfrową wysokiej jakości i nie martwiąc się warunkami pogodowymi. Jego wygląd zewnętrzny to połączenie sportowego zacięcia i funkcjonalności, idealne dla aktywnego spędzania czasu i robienia zdjęć: duży uchwyt pozwala pewnie trzymać aparat w ręku, niskoprofilowa, pentapryzmatyczna obudowa oznacza zredukowaną wysokość a zaokrąglony kadłub, wykonany z miękkiej gumy, sprawia że można pewnie trzymać aparat podczas zdjęć w pozycji pionowej.

Wizjer optyczny z 100% polem widzenia

Pomimo kompaktowej obudowy, mniejszej i lżejszej niż u większości modeli średniozaawansowanych aparat K-30 posiada pryzmatyczny wizjer zrobiony ze szkła z prawie 100% polem widzenia i powiększeniem około 0.92 raza ( dla obiektywu 50 mm f/1.4 nastawionego na nieskończoność) co pozwala na pokrycie całego pola widzenia dla łatwiejszego ostrzenia i kadrowania. Ponieważ fotografowany obiekt jest świetnie widoczny nawet w pełnym słońcu i aparat eliminuje opóźnienie w czasie i paralaksę w obrazie na wizjerze, K-30 jest w pełni przygotowany na tak wymagające wyzwania jak krajobrazy które trzeba precyzyjnie wykadrować lub sceny sportowe, gdy moment wyzwolenia migawki staje się krytyczny. K-30 współpracuje z oryginalną matówką wymienną Natural-Bright-Matte III , stworzoną przez PENTAXA która ułatwia ostrzenie manualne. Jeśli jest taka potrzeba użytkownik może zastąpić standardową matówkę jakimś innym dostępnym modelem, włączając w to matówki z klinami lub z mikrorastrem.

Nowy moduł SAFOX X+AF zapewnia lepsze wyniki autofocusa

Aparat K-30 posiada niedawno stworzony, supernowoczesny SAFOX XAF + AF który zapewnia wysoce precyzyjną pracę autofokusa używając obiektyw dyfrakcyjny do minimalizacji poziomu aberracji chromatycznej, oczywiście zgodnie z charakterystyką poszczególnych obiektywów. Aparat także bierze pod uwagę źródło światła w czasie robienia zdjęć. Dziewięć z 11 czujników to czujniki krzyżowe które rejestrują każdy rodzaj obiektu z dużą ostrością podczas gdy projektor wykrywający wiązkę światła pomaga autofokusowi w przypadku złego oświetlenia. Algorytm k-30 został także unowocześniony praktycznie w każdej dziedzinie. Jego nowa funkcja ekspansji wyznaczonego pola pozwala modułowi sensorycznemu śledzić poruszający się obiekt nawet jeśli wychodzi on poza wcześniej wyznaczone pole automatycznego śledzenia poprzez oceniane danych dotyczących odległości, zebranych przez sąsiednie czujniki ogniskowania. To oznacza nie tylko poprawę celności i szybkości w wykrywaniu poruszających się obiektów podczas ogniskowania ale także znaczne polepszenie automatycznego śledzenia poruszających się obiektów jeśli się używa teleobiektywu.

Specyfikacja przeczytaj więcej

Typ - Rodzaj aparatu

Lustrzanka cyfrowa z autofokusem TTL i wbudowaną lampą błyskową P-TTL

Obiektyw - Mocowanie

Mocowanie bagnetowe PENTAX KAF2

Matryca - Typ

CMOS z filtrem kolorów podstawowych

Matryca - Efektywne piksele ok. 16.28 MP
Body - Wysokość 96.5mm
Body - Głębokość 128.5mm
Body - Szerkość 71.5mm
Body - Waga

Ok. 650 g (gotowy do użycia z odpowiednią baterią i kartą pamięci SD; OK. 590 g (sam korpus)

Obiektywy przeczytaj więcej

Akcesoria przeczytaj więcej

do góry