WG-5 GPS - Opis

Odporny i gotowy na niemal każdą sytuację

Nadzwyczajna jakość obrazu nawet w ekstremalnych warukach. Nowy aparat WG-5 GPS.

Dzięki WG-5 GPS w Twoim albumie nie zabraknie żadnych wspomnień z wyprawy – możesz robić zdjęcia w nocny, będąc w ruchu, a nawet podczas nurkowania.

Aparat WG-5 GPS wyposażony jest w jasny obiektyw zmiennoogniskowy z maksymalnym otworem względnym f/2.0 na szerokim końcu, dzięki czemu zdjęcia pozbawione są szumów nawet jeśli obiekt jest słabo oświetlony. Pokrycie czterokrotnego powiększenia zoomu optycznego od 4.5 mm do 18 mm (odpowiednik ok. 25 mm do 100 mm w formacie 35 mm) pozwala na szeroki wachlarz zastosowań: od zdjęć makro niewielkich obiektów do fotografii szerokokątnej rozległych krajobrazów.

Podświetlana od tyłu matryca CMOS

Wysokiej jakości odwzorowanie obrazów

Aparat WG-5 GPS posiada najnowocześniejszą matrycę podświetloną od tyłu 1/2.3 CMOS, która wyróżnia się pod względem wysokich czułości i niskiego poziomu szumów, zapewniając dużą szybkość odczytu danych. Połączona z wydajnym procesorem obrazu matryca ta jest w stanie osiągnąć czułość ISO do 6400 i niezwykle wysoką rozdzielczość obrazów przy ok. 16,0 efektywnych megapikseli.


Wytrzymała konstrukcja pozwalająca na robienie zdjęć pod wodą, nawet na głębokości 14 metrów i przez dwie godziny bez przerwy.

Solidna, w pełni uszczelniona obudowa aparatu WG-5 GPS jest nie tylko wodoodporna do głębokości 14 metrów przez dwie godziny ciągłej pracy (ekw. IPX8 lub JIS Class8) lecz także odporna na wstrząsy i upadek z wysokości do 2.2 metra*, odporna na kurz i zabrudzenia (ekw. IPX 6 lub JIS Class 6), odporna na niskie temperatury do –10 °C, i odporna na obciążenie do 100 kG (kilogram-siła) **. Dzięki takiej konstrukcji aparat WG-5 GPS będzie niezawodny nawet w bardzo wymagających warunkach terenowych.

* Mierzone zgodnie z standardami testowymi firmy RICOH IMAGING — upadek z wysokości 2,2 metra, na powierzchnię sklejki o grubości 5 cm — zgodny z metodą testową 516.5-Shock MIL-Standard 810F.

** Mierzone zgodnie z standardami testowymi firmy RICOH IMAGINGPoza rozbudowanymi funkcjami fotograficznymi zyskujesz cyfrowy kompas, sensor ciśnienia, a także dostęp do innowacyjnego modułu GPS.

Wbudowany moduł GPS automatycznie rejestruje dane dotyczące pozycji oraz trasy podróży na uchwyconych zdjęciach i dopasowuje wbudowany zegar do czasu lokalnego. Sensor ciśnienia i kompas cyfrowy pozwalają na sprawdzenie danych miejsca robienia zdjęć (takich jak ciśnienie, wysokość lub głębokość pod wodą i kierunek) na wyświetlaczu LCD.

Podwójna ochrona przeciwwstrząsowa w aparacie WG-5 GPS łączy system stabilizacji SR, przesuwający matrycę, i cyfrowy tryb SR który kompensuje w efektywny sposób negatywny wpływ drgań aparatu i drgań fotografowanego obiektu np. gdy robi się zdjęcia przy złym oświetleniu lub gdy fotografuje się sceny zachodu słońca. 

Wyjątkowe oddanie szczegółow na obrazie dzięki obiektywowi zmiennoogniskowemu o szybkiej przesłonie i najnowszych technologiach obrazowania.

Aparat WG-5 GPS jest wyposażony w jasny obiektyw zmiennoogniskowy z maksymalnym otworem względnym f/2.0 na szerokim końcu więc zdjęcia nim zrobione są piękne, pozbawione szumów nawet jeśli obiekt jest słabo oświetlony. Pokrycie czterokrotnego powiększenia zoomu optycznego od 4.5 mm do 18 mm (odpowiednik ok. 25 mm do 100 mm w formacie 35 mm) pozwala na szeroki wachlarz zastosowań: od zdjęć makro kwiatów do fotografii szerokokątnej rozległych krajobrazów.

WG-5 GPS także posiada zaawansowane funkcje przetwarzania obrazów które zapewniają ostre, wyraźne zdjęcia o wysokiej rozdzielczości. Dostępne są nawet takie innowacyjne funkcje jak tryb Nocnego Zdjęcia z Ręki który automatycznie rejestruje kilka klatek tej samej sceny nocnej i jest w stanie je połączyć w jedno zdjęcie bez nieostrości lub poruszeń. Robiąc zdjęcie w trybie Krajobraz aparat zoptymalizuje balans bieli aby lasy i puszcze zachowały piękne, żywe odcienie zieleni.


Obszerny wybór trybów zdjęć podwodnych

Aparat WG-5 GPS jest zaprogramowany tak aby dobrze oddawać soczyste odcienie czerwieni, często tracone przy fotografii podwodnej; optymalizuje on kolor i kontrast na zdjęciach zarejestrowanych pod wodą w trybie Syrenka i Syrenka Film przy użyciu danych konkretnego obrazu. Jest on również nastawiony na efektywną kompensację utraty kontrastu spowodowaną rozproszeniu światła w wodzie. Program regulacji przesłony i szybkości migawki został poprawiony aby zminimalizować wstrząsy aparatu pod wodą.

W trybie Syrenki dodano nową opcję do innych trybów lampy błyskowej (Flesz wyłączony + Flesz włączony) aby można było zarejestrować dwa obrazy tej samej sceny, jeden po drugim - z lampą włączoną i bez niej –za jednym przyciśnięciem migawki.

Underwater Mode ON

Underwater Mode OFF


Vibrant
A Japanese style taste that creates a bright, vivid photo with depth

Reversal
A sharp finish with high contrast, as if shot using reversal film

Newly developed landscape mode
Due to optimized white balance, the green color of trees are beautifully realized

Sześć Diod Makro pomaga w zdjęciach dużych zbliżeń

Wokół obudowy obiektywu rozmieszczono sześć Diod Makro aby aparat WG-5 GPS zapewniał jasne, jednolite oświetlenie obiektów w trybie Mikroskop Cyfrowy ***. Dzięki tym diodom podgląd na wyświetlaczu jest zawsze wyraźny nawet przy powiększonych obrazach mikroskopowych obiektów niewidocznych gołym okiem a zdjęcia wyjdą zawsze jednolicie oświetlone wyraźne i efektowne.

 

Aby zminimalizować wstrząsy aparatu i obiektu fotografii dostępna jest funkcja chwilowego podwyższenia natężenia światła aby można było użyć większej szybkości migawki. Diody makro mogą być przydatne również w trybie Asysty Autoportretu, kiedy ich mrugnięcie pozwala określić czy twarz mieści się w kadrze i w trybie Oświetlenie LED kiedy można je użyć jako latarki.


Secure shooting possible using the macro stand accessory

Star sand shot in digital microscope mode

Funckje GPS, barometr, wysokościomierz, głębokościomierz i kompas cyfrowy ułatwiają robienie zdjęć w terenie.

Aparat WG-5 GPS posiada wbudowany moduł GPS który automatycznie rejestruje dane dotyczące pozycji i trasy podróży na uchwyconych zdjęciach i dopasowuje wbudowany zegar do czasu lokalnego. Jego sensor ciśnienia i kompas cyfrowy także pozwalają na sprawdzenie danych miejsca robienia zdjęć (takich jak ciśnienie, wysokość lub głębokość pod wodą i kierunek) na wyświetlaczu LCD.


Inne funkcje:

Nowe możliwości wykończenia filmów w postaci trybów Żywy i Odwrócenie, które są bardzo popularne wśród użytkowników lustrzanek cyfrowych PENTAXA.

Dwa czujniki pilota (jeden z przodu a drugi z tyłu aby poszerzyć pokrycie sygnału

Cyfrowa poziomica sprawdza nachylenie aparatu w pionie I poziomie

12 filtrów cyfrowych

Zgodność z bezprzewodowymi kartami pamięci Eye-Fi  LAN SD

     

New shooting styles,
broadened with WG accessories

Read more

do góry