AF201 FG - Główne cechy

  • AF201FG_copie.jpg
  • AF201FG_006_copie.jpg
  • AF201FG_004_copie.jpg
  • AF201FG_001_copie.jpg
  • AF201FG_003_copie.jpg

  • Przyczepiana lampa błyskowa P-TTL z kontrolą trybu seryjnego
  • Liczba przewodnia: maksymalnie 20 (ISO 100/m)
  • Funkcja odbitego fleszu – możliwość odchylenia pod kątem do 135 stopni.
  • Zasilanie: dwie baterie AAA (alkaliczne (LR03) lub hybrydowe (Ni-MH))
  • Waga: 141 g

Opisprzeczytaj więcej

Kompaktowa lampa błyskowa do cyfrowych aparatów PENTAX z wymiennymi obiektywami – łatwa w obsłudze, o uszczelnionej konstrukcji odpornej na kurz i niekorzystny wpływ czynników atmosferycznych.


AF201FG zaprojektowanej do współpracy z aparatami z wymienną optyką. Ta kompaktowa lampa ma maksymalną liczbę przewodnią 20 przy ISO 100/m a jej konstrukcja jest w pełni uszczelniona – odporna na kurz i niekorzystne warunki atmosferyczne. Nawet gdy na zewnątrz pogoda nie sprzyja – jest mgła lub pada deszcz- można zawsze na nią liczyć.

Niezawodna, kompaktowa obudowa specjalnie uszczelniona na potrzeby zastosowań terenowych, odporna na kurz i wilgoć.

 

Lampa błyskowa AF201FG jest umieszczona w kompaktowej, zgrabnej  obudowie, idealnej do użycia razem z cyfrowymi lustrzankami jednoobiektywowymi PENTAXA serii K jak również z mniejszymi modelami z serii Q z wymienną optyką. Dzięki 18 uszczelkom chroniącym kluczowe elementy lampy włączając w to gorącą stopkę, cała konstrukcja jest odporna na kurz i niekorzystne warunki atmosferyczne. Współpracując razem z równie dobrze zabezpieczonym aparatem i obiektywem ta lampa zapewni niezawodne rezultaty nawet w ciężkich warunkach terenowych.

 Funkcja odbitego fleszu – możliwość odchylenia pod kątem do 135 stopni

Głowica lampy może zostać nachylona w pionie; dostępnych jest dziesięć pozycji nachylenia pod kątem: -10, 0, 30, 45, 60, 75, 90, 105, 120 i 135 stopni. Przez odbicie światła fleszu od sufitu lub ściany w czasie robienia zdjęć we wnętrzach można złagodzić cienie rzucane przez fotografowane obiekty i stworzyć obrazy zbliżone do naturalnych.

Ułatwiona kontrola za pomocą pokrętła

Ułatwiony system kontroli tej lampy pozwala na wyzwolenie błysku za pomocą pokrętła które posiada tryb wyzwalacza i może zarówno włączać i wyłączać lampę. Oprócz pozycji wyłączenia (OFF), pokrętło posiada także cztery inne pozycje: tryb automatycznego fleszu P-TTL, tryb automatycznego fleszu z synchronizacją na drugą kurtynę migawki; w obu tych przypadkach wstępne wyzwolenie błysku jest wykrywane przez czujnik światła aparatu i poziom pełnego błysku jest dostosowany do parametrów ekspozycji. Pozostałe opcje to: ręczne wyzwolenie fleszu z pełną mocą i ręczne wyzwolenie błysku z ¼ pełnej mocy.

Inne cechy

Wbudowany panel szerokokątny który można przesunąć aby przykrywał kąt widzenia 20 mm (dla formatu 35 mm)

Flash Coverage Angle

K series (APS-C) 16mm 13mm *
Q series 4mm 3mm *
645D 30mm 25mm *
Vertical Coverage 53° 85° *
Horizontal Coverage 70° 98° *

* Wide-range panel used.

Note: Designs and specifications are subject to change without notice

do góry