HD PENTAX-D FA 150-450mm F4.5-5.6 ED DC AW - Główne cechy

 • DFA150-450_wo_Hood.jpg
 • DFA_150-450_wo_Hood.jpg
 • DFA_150-450.jpg
 • DFA_150-450_tele.jpg
 • DFA_150-450_side.jpg

 • Pokrycie kadru dla matrycy pełnoklatkowej
 • 3-krotne powiększenie (ekwiwalent 230mm-690mm dla APS-C) 
 • Niezawodna, uszczelniona konstrukcja odporna na pył i wilgoć                (21 uszczelek ochronnych)
 • Cichy i pewny system ostrzenia dzięki wbudowanemu silnikowi DC
 • Powłoki HD wzmagają transmisję światła i minimalizują refleksy 
 • Zastosowane elementy ED dla uzyskania idealnej ostrości i odwzorowania kolorów 
 • Ogranicznik zakresu ostrości (Pełny zakres, 2-6m, 6m-∞)
 • Przysłona kołowa zapewnia piękny efekt bokeh
 • Technologia pokrycia przedniej soczewki Super Protect dla jeszcze lepszej ochrony

Linki

Opisprzeczytaj więcej

Teleobiektyw typu zoom HD PENTAX-D FA 150-450mm F4.5-5.6 ED DC AW został zaprojektowany do użytku z cyfrowymi aparatami SLR PENTAX posiadającymi mocowanie K. Pokrywa najbardziej pożądany przez użytkowników aparatów cyfrowych PENTAX zakres ogniskowych od 150mm do 450mm. Zastosowanie oryginalnej technologii powłok HD pozwala uzyskać wyjątkową ostrość i szczegółowość obrazów nawet podczas pracy w słabych i trudnych warunkach oświetleniowych. Nowoczesna budowa zawiera trzy elementy optyczne ED (Extra-low Dispersion) i jedno szkło minimalizujące dyspersję. Przeciwdziała zjawisku aberracji chromatycznych i sferycznych, jednocześnie pozwala uzyskać wysokiej jakości obraz pozbawiony zniekształceń kolorystycznych. Uszczelniona konstrukcja gwarantuje niezawodną pracę nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. 

Super-teleobiektyw z 3-krotnym przybliżeniem 

Po zamocowaniu do aparatu PENTAX z bagnetem K, obiektyw ten pokrywa zakres ogniskowych odpowiedni dla super-teleobiektywu od około 230mm do 690mm dla formatu 35mm. Niewielka budowa i waga pozwala korzystać z obiektywu także bez konieczności użycia statywu, podczas fotografii sportowej i w plenerze. 

Doskonała jakość obrazu

Nowoczesna budowa zawiera trzy elementy optyczne ED (Extra-low Dispersion) i jedno szkło minimalizujące dyspersję. Przeciwdziała zjawisku aberracji chromatycznych i sferycznych, jednocześnie gwarantuje wysokiej jakości obraz pozbawiony zniekształceń kolorystycznych. MTF (Modulation Transfer Function) wskazuje, że obiektyw dostarcza bogate w detale, kontrastowe obrazy o wysokiej szczegółowości w całym polu. Przystosowowany jest do współpracy z aparatami pełnoklatkowymi 35mm. W rezultacie obiektyw można stosować zarówno do aparatów pełnoklatkowych jak i cyfrowych aparatów SLR PENTAX w formacie APS-C, uzyskując wyjątkowej jakości obrazy o doskonałej ostrości nawet na rogach kadru. 

Powłoki HD zapewniające doskonałą jakość obrazu

W obiektywie zastosowano wielowarstwowe połoki HD*. W porówaniu do konwencjonalnych powłok wielowarstwowych, oryginalne rozwiązanie PENTAX zapewnia wyższą transmisję światła i ogranicza powstawanie odbić i refleksów. Gwarantuje to uzyskanie ostrych, poprawnie naświetlonych obrazów o odpowiednim poziomie kontrastu, bez efektu flary nawet podczas pracy w trudnych warunkch oświetleniowych.

HD oznacza High Definition.

Konstrukcja odporna na kurz i zachlapanie

Stworzony w technologii AW (All Weather) model obiektywu, zapewnia odporność na pył i kurz, 21 uszczelek chroni przed zachlapaniem i dostaniem się zabrudzeń do wnętrza obiektywu. Po zamocowaniu obiektywu do uszczelnionego korpusu lustrzanki cyfrowej PENTAX, uzyskujemy kompleksowy, niezawodny system umożłiwiający pracę podczas deszczu czy mgły.

do góry