DA 18-55mm F3.5-5.6 AL WR - Główne cechy

 • 21880_DA_18-55_WR_web.jpg
 • DA 18-55mm F3.5-5.jpg
 • 21880_large.jpg


Linki

Opisprzeczytaj więcej

smc PENTAX-DA18-55mmF3.5-5.6AL WR, - posiada nowo zaprojektowaną konstrukcję optyczną o zmiennej ogniskowej z zakresu 18-55mm wyposażoną w uszczelnienia zabezpieczające przed wpływem zmiennych i niekorzystnych warunków atmosferycznych. Niezawodny produkt umożliwiający fotografowanie w plenerze nawet podczas deszczu i mgły.

DA 18-55mm F3.5-5.6 AL WR jest podstawowym obiektywem zmiennoogniskowym, którego ogniskowe stanowią ekwiwalent dla formatu małoobrazkowego 27,5mm „na szerokim końcu”, aż po krótki teleobiektyw o ogniskowej 84,5mm.

Konstrukcja optyczna słożona jest m.in. z soczewek asferycznych zapewniających wysoką rozdzielczość i kompensujących aberracje, dzięki czemu obraz charakteryzuje się wysoką jasnością nawet na krawędziach kadru.

 1. Uproszczona konstrukcja odporna na warunki atmosferyczne
  Nowe obiektywy posiadają uproszczoną konstrukcję optyczną wzbogaconą o uszczelnienia niwelujące dostęp wody i wilgoci do wnętrza tubusu. Dzięki temu obiektyw DA 18-55mm F3.5-5.6 AL WR zamontowany do uszczelnianego korpusu pozwala na fotografowanie w deszczu i we mgle, co nie wpłynie niekorzystnie na a trwałość tego sprzętu.
 2. Powłoka SP chroni przed kurzem i zabrudzeniami
  Przednią soczewkę obiektywu pokryto specjalną powłoką, której zadaniem jest zabezpieczenie przed osadzaniem się kurzu oraz ułatwiającą czyszczenie soczewki z plam po wodzie i substancjach tłustych. W praktyce łatwiejsze staje się wyczyszczenie odcisków palców, które przypadkowo znajdą się na soczewce
 3. Digital-SLR-exclusive optical design
  Układ optyczny zaprojektowany został z myślą o współpracy obiektywu z lustrzankami cyfrowmi wyposażonymi w matryce APS-C. Zapewnia on wysoką jakość rejestrowanych obrazów, odporność na niekorzystne zjawiska flar i duchów. Grupy soczewek zaprojektowano tak, aby pokrywały obszar matrycy APS-C, co przełożyło się na zmiejszenie wymiarów i masy obiektywu..

do góry