DA 560mm F5.6 ED AW - Główne cechy

  • 22180_DA560mm_web.jpg
  • DA560mm (Custom).jpg

Znakomita jakość zdjęć

Linki

Opisprzeczytaj więcej

Znakomita jakość zdjęć

Teleobiektyw DA 560mm zaprojektowano do współpracy z cyfrowymi korpusami z mocowaniem K. Ekwiwalent ogniskowej dla formatu małoobrazkowego wynosi aż 859mm, co pozwala na fotografowanie przyrody i zmagań sportowców. Teleskopowa konstrukcja optyczna jest odmienna od standardowo stosowanej w obiektywach, a w jej skład wchodzi mniej soczewek. 6 elementów w 5 grupach zapewnia wysokiej rozdzielczości odwzorowanie obrazu. Zastosowano dwie soczewki niskodyspersyjne ED poprawiające jasność i eliminujące niekorzystne zjawisko aberracji chromatycznej.

Nowoczesne wielowarstwowe powłoki HD

Dodatkowo zastosowano najnowocześniejsze wielowarstwowe powłoki HD*, które w porównaniu do klasycznych powłok wielowarstwowych zmniejszają współczynnik odbicia w całym paśmie widzalnym o ponad 50%. Pozwala to na uzyskanie ostrego, kontrastowego obrazu pozbawionego flar i duchów podczas fotografowania w trudnych warunkach oświetleniowych, np.: pod słońce. Układ optyczny zbudowany w oparciu o soczewki nieskodyspersyjne, eliminujące niekorzystne zjawisko aberracji chromatycznej.

*HD – High Definition – wysoka rozdzielczość

Uszczelniany tubus odporny na wilgoć i kurz

Obiektyw wyposażony został w 29 uszczelek zabezpieczających konstrukcję optyczną przed wnikaniem pyłu i wilgoci. Oznaczenie AW (All Weather) oznacza, że obiektyw może być używany w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Podłączony do uszczelnianego korpusu marki Pentax (np.: K-5, K-5II, K-5IIs, K-30) stanowi niezawodny sprzęt do fotografowania w terenie nawet podczas deszczu i mgły.

Czerwony pierścień – znak rozpoznawczy serii HD

Tubus obiektywu pomalowano na kolor biały w celu odbijania promieni słonecznych. Zapobiega się w ten sposób zmniejszeniu przejrzystości obrazu spowodowanym wydzielaniem się ciepła wewnątrz tubusu.  W połowie długości, tuż obok uchwytu do mocowania statywu, umieszczono charakterystyczny dla serii HD czerwony pierścień.

Wygodny montaż filtra polaryzacyjnego

Obiektyw wyposażony został we wbudowaną kieszeń na kołowy filtr polaryzacyjny C-PL o średnicy 40,5mm. Sposób montażu ułatwia korzystanie z tego filtra dostępnego jako akcesorium.

Inne cechy charakterystyczne:

  • „Quick-shift Focus System” -  pozwala na ręczną zmianę ostrości przy włączonym trybie automatycznego ustawiania ostrości
  • Powłoka SP (Super Protect) ułatwia czyszczenie przedniej soczewki z zabrudzeń (na przykład po odciskach palców)
  • Okrągły otwór przysłony wpływa pozytywnie na rozmycie tła pozostającego poza obszarem ostrości oraz minimalizuje rozbłyski punktowych źródeł światla
  • Cichy system automatycznego ustawiania ostrości**

**Obiektyw współpracuje z korpusami: PENTAX K-5, K-r, K-7, K-x, K-m, K2000, K20D, K200D, K100D Super oraz K10D (z zainstalowanym firmware w wersji v. 1.30 lub wyższym).

Akcesoria przeczytaj więcej

do góry