HD PENTAX-DA 55-300mm F4-5.8ED WR - Główne cechy

  • HD_55-300WR.jpg
  • HD_55-300WR_WH.jpg

  • Odporny na zmienne warunki atmosferyczne, uszczelniony teleobiektyw zmiennoogniskowy
  • Ekwiwalent ogniskowych dla formatu małoobrazkowego 84.5 - 460mm
  • Powłoki HD
  • Dwie soczewki niskodyspersyjna ED

Linki

Opisprzeczytaj więcej

5,5-krotne powiększenie

Szeroki zakres zmiany ogniskowej pozwala na 5,5-krotne przybliżenie fotografowanego obiektu. Ekwiwalent ogniskowych dla formatu małoobrazkowego wynosi aż 84.5 - 460mm, dlatego obiektyw HD DA 55-300mm znajduje zastosowanie w fotografii portretowej, sportowej i krajobrazowej. Dwie soczewki niskodyspersyjne eliminują niekorzystne zjawisko aberracji chromatycznej co sprawia, że rejestrowany obraz jest bardzo zbliżony do naturalnego.

Powłoki HD* zapewniają wysokiej jakości odwzorowanie obrazu

W porównaniu do klasycznych powłok wielowarstwowych charakteryzują się niższym współczynnikiem odbicia co korzystnie wpływa na przejrzystość obrazu nawet podczas fotografowania pod światło.

 

* Skrót HD (High Definition) – wysoka rozdzielczość – oznacza zdolność obiektywu do rejestrowania obrazów wyróżniających się wysoką ostrością, klarownością oraz rozdzielczością i odwzorowaniem detali.

Niezawodna konstrukcja odporna na warunki atmosferyczne

Tubus obiektywu posiada specjalne uszczelki zapobiegające wnikaniu kurzu i wody. W połączeniu z uszczelnionym korpusem marki PENTAX fotograf otrzymuje niezawodny i trwały zestaw sprzętu. Bezpieczne staje się fotografowanie w miejscach o dużym zapyleniu lub wilgotności.

 System QSF

Funkcja „Quick-shift Focus System” pozwala na ręczną zmianę ostrości przy włączonym trybie automatycznego ustawiania ostrości.

do góry