HD PENTAX-DA 20-40mm F2.8-4 ED Limited DC WR - Główne cechy

  • HD DA 20-40mm F2.8-4 ED Limited DC WR.jpg
  • _HD20-40_BK.jpg
  • _HD20-40-BK_hood.jpg
  • _HD20-40_SL.jpg
  • _HD20-40-SL_hood.jpg

  • Ekwiwalent 30.5-61.5mm dla formatu 35mm
  • Niezawodna konstrukcja odporna na warunki atmosferyczne
  • Silnik AF
  • Powłoka HD
  • Otwór przysłony w kształcie okręgu

Linki

Opisprzeczytaj więcej

HD DA 20-40 jest pierwszym obiektywem o zmiennej ogniskowej należącym serii Limited słynącej z charakterystycznego wyglądu, najwyższej jakości materiałów i starannego wykończenia. Obiektyw ten oferuje zakres ogniskowych począwszy od szerokiego kąta aż po umiarkowany standard oraz duży maksymalny otwór przysłony F2,8 dla ogniskowej 20mm. Uzupełnieniem są powłoki HD, okrągły otwór przysłony, odporna na zmienne warunki atmosferyczne konstrukcja oraz cichy system napędu autofokusa. Wszystko to pozwala na wykonywanie wysokiej jakości zdjęć w dowolnych, nawet trudnych warunkach otoczenia i przy zmiennej pogodzie.

Pierwszy obiektyw zmiennoogniskowy serii Limited

Obiektyw przeznaczony do współpracy z aparatami posiadającymi mocowanie PENTAX , a w szczególności z korpusami serii K.  Zakres ogniskowych 20-40mm stanowi ekwiwalent 30,5mm do 61,5mm dla formatu 35mm. Zapewnia najczęściej używane w wielu zastosowaniach  ogniskowe, m.in. w fotografii krajobrazowej i portretowej, co czyni go uniwersalnym obiektywem do codziennego użytku.

Uznana jakość serii Limited

Obiektyw posiada wspólne dla całej serii Limited wzornictwo i wykonany jest z wysokiej jakości materiałów. Podobnie jak w innych „Limitedach” tubus, osłonę przeciwsłoneczną i przedni dekielek wyprodukowano z aluminium. Pierścień zmiany ogniskowej położony jest w środkowej części tubusu i posiada rowki ułatwiające przestawianie ogniskowej. Konstrukcja optyczna wiernie oddaje uczucie głębi sceny przy jednoczesnym minimalizowaniu niekorzystnego zjawiska astygmatyzmu. Stosując mniejszą przysłonę uwypuklany jest przedmiot fotografowany, podczas gdy wyższa wartość przysłony powoduje spłaszczenie obrazu poprzez dużą głębię ostrości.

Nowoczesna technologia optyczna

W obiektywie zastosowano nowoczesne powłoki HD*, które w porównaniu do klasycznych powłok wielowarstwowych zmniejszają współczynnik odbicia w całym paśmie widzialnym o ponad 50%. Pozwala to na uzyskanie ostrego, kontrastowego obrazu pozbawionego flar i duchów podczas fotografowania w trudnych warunkach oświetleniowych, np.: pod słońce. W skład układu optycznego wchodzą soczewki niskodyspersyjne, eliminujące niekorzystne zjawisko aberracji chromatycznej w całym zakresie ogniskowych.

 

*HD – High Definition – wysoka rozdzielczość

Pierwszy uszczelniany obiektyw serii Limited

Pentax HD 20-40 DA jest pierwszym modelem należącym do serii Limited, w którym zastosowano uszczelnienia. Dzięki zastosowaniu siedmiu uszczelek  zapobiegających wnikaniu wilgoci obiektyw jest odporny na wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych. Podłączony do uszczelnianego korpusu marki Pentax stanowi niezawodny zestaw o dużej trwałości, pozwalający na fotografowanie w deszczu i we mgle, a także w miejscach o zwiększonym zapyleniu.

do góry