HD PENTAX-D FA* 50mm F1.4 SDM AW - Główne cechy

 • 50mm.jpg
 • DFA50_wo_hood.jpg
 • DFA50_1.4.jpg
 • Motor.jpg
 • DFA_star_badge_1.jpg
logo_d-fa-s.gif

 • Nowy stałoogniskowy obiektyw z serii Star ★
 • Ogniskowa - 50mm 
 • Jasność: przysłona F1.4 
 • System powlekania HD Coating zapewnia optymalną transmisję światła i minimalizuje refleksy
 • Uszczelniona konstrukcja - Weather Resistant chroni przed kurzem i pyłem
 • Cichy i szybki silnik Supersonic Direct-drive Motor (SDM)
 • Przysłona kołowa dla perfekcyjnego efektu bokeh
 • System Quick-shift Focus - pozwala na manualne doostrzenie za pomocą pierścienia ostrości w trybie AF

Linki

Opisprzeczytaj więcej

Obiektyw nowej generacji z najwyższej serii Star

 

Standardowy stałoogniskowy obiektyw 50mm F1.4 jest najnowszym modelem w serii PENTAX Star (★), która cechuje się najwyższą jakością obrazowania wśród linii obiektywów z mocowaniem -K. Zastosowanie powlekania soczewek Aero Bright Coating II zapewnia niski współczynik odbicia światła, powłoki HD gwarantują ostre obrazy o wysokim kontraście, pozbawione refleksów i odblasków. Pyłoszczelna, odporna na warunki pogodowe obudowa jest wyjatkowo niezawodna i pozwala na pracę w niekorzystnych warunkach zewnętrznych.

 

Uwaga:
Obiektyw z mocowaniem KAF4 z elektormagentycznym systemem kontroli przysłony. Obiektyw kompatybilny z modelami: K-1 Mark II, K-1, K-3 II, KP, K-70, K-3, K-S2, K-S1 i K-50. Dla K-1, K-3 II, K-3, K-S2, K-S1 i K-50, wymagana jest aktualizacja oprogramowania do najnowszej wersji.
W przypadku braku aktualizacji oprogramowania, mechanizm sterowania przysłoną pozostaje nieaktywny.

 

 

 

Dołączone akcesoria: Osłona przeciwsłoneczna PH-RBB72, osłona przednia O-LC72, osłona mocowania K, pokrowiec S100-140

 

Główne cechy

Nowy obiektyw 50mm należy do najwyższej linii rodziny obiektywów PENTAX - serii Star(★). Zastosowanie zaawansowanych rozwiązań optycznych sprawia, że cechuje się on wyjątkową jakością i ostrością jednocześnie minimalizując wszelkie aberracje. Jest dostosowany do pracy z obecnymi korpusami PENTAX, jednak został zaprojektowany z myślą o zastosowaniu także z bardziej zaawansowanymi modelami następnych generacji. Pierwszy z serii nowych obiektywów Star, dzięki wysokiej jasności F1.4 świetnie sprawdzi się w fotografii portretowej a także we wnętrzach.

Optyka najwyższej jakości

 

Połączenie zaawansowanego sytemu Aero Bright Coating II* - nanotechnologii powlekania soczewki o wyjątkowo niskim współczynniku załamania, z wielowarstwową powłoką HD**, która redukuje średni współczynnik odbicia w zakresie światła widzialnego o 50% mniej niż w przypadku konwencjonalnych powłok wielowarstwowych, sprawiło, że obiektyw PENTAX 50mm charakteryzuje się wyjątkowo skuteczną redukcją wszelkich odblasków, flar i duchów, nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Dzięki zastosowaniu trzech soczewek o super niskiej dyspersji i soczewki asferycznej, skutecznie niweluje aberracje chromatyczne i sferyczne, zapewniając ostre obrazy o wysokim kontraście. Minimalizuje także zniekształcenia przy wykonywaniu zdjęć z odległości poniżej 1m, co zapewnia naturalne odwzorowanie fotografowanego obiektu w całym zakresie ostrości - od minimalnej odległości ogniskowania do nieskończoności.

 

* Najnowocześniejsza, oryginalna technologia powlekania soczewek PENTAX, opracowana w oparciu o nanotechnologię. Polega na nałożeniu warstwy aerożelu krzemionkowego, o jednolitej porowatej strukturze na zwykłą warstwę wielowarstwową, w celu zmniejszenia odbić powierzchni w szerokim zakresie długości fal i uzyskania wyrazistych obrazów o wysokiej jakości.
**HD oznacza High Definition.

Odporny na niepogodę

Niezawodna uszczelniona konstrukcja, odporna na warunki atmosferyczne. System uszczelek skutecznie zapobiega przedostawaniu się wody i kurzu do wnętrza obiektywu. W połączeniu z korpusem uszczelnionych lustrzanek cyfrowych PENTAX, zapewnia niezawodną pracę w trudnych warunkach, podczas deszczu czy mgły.

Nowa pierścieniowa budowa silnika SDM 

Zastosowany w obiektywie nowej generacji silnik SDM (Supersonic Direct-drive Motor) posiada do 7.5 raza szybszy moment obrotowy w porównaniu do silników SDM, stosowanych dotychczas w obiektywach PENTAX. Dzięki dużej mocy napędowej system ostrzenia jest płynny i szybki. 

 

Pierścieniowy silnik ultradźwiękowy SDM

Inne cechy

1. Kołowa przysłona zbudowana z 9 listków pozwala uzyskać naturalny efekt bokeh (rozmycia tła) aż do wartości F2.8 przy jednoczesnym minimalizowaniu efektu punktowych smug światła
2. Minimalna odległosć ogniskowania wynosi 40 centymetrów
3. Mechanizm elektromagnetycznego sterowania przysłoną* zapewnia precyzyjną kontrolę ekspozycji podczas nagrywania filmów
4. Powłoki SP (Super Protect) chronią przednią soczewkę przed kurzem i plamami

* Mechanizm funkcjonuje jedynie podczas pracy z K-1 Mark II, K-1, K-3 II, KP, K-70, K-3, K-S2, K-S1, K-50.

Akcesoria przeczytaj więcej

do góry