Pentax K-3 - Główne cechy

 • K3_DAL1855WR.jpg
 • K3_18135.jpg
 • K3_18135_front2.jpg
 • K3_side1_18135.jpg
 • K3_18135_top.jpg

TO TY DECYDUJESZ GDZIE KOŃCZĄ SIĘ MOŻLIWOŚCI

 • Uszczelniony korpus - 92 uszczelki
 • Stabilizowana matryca CMOS APS-C/DX 24-megapiksele pozbawiona filtra dolnoprzepustowego
 • System pomiaru ekspozycji wyposażony w czujnik RGB 86.000 pikseli
 • Zdjęcia seryjne 8.3 fps
 • 3,2’’ 1037K ekran LCD
 • Podwójne gniazdo karty SD

Nagrodyprzeczytaj więcej

 • 2013_0004_aod_-new-technology.png
 • reviewedcom-ec-award.jpg
 • award_enth.jpg
 • New DT Editors Choice.jpg
 • dp_award.jpg
 • EC_logo_pc.png

Linki

Opisprzeczytaj więcej

Flagowy model wśród lustrzanek cyfrowych serii Pentax K, wyposażony w szereg zaawansowanych i przyjaznych dla użytkownika funkcji, które nawet w trudnych warunkach terenowych pozwalają uzyskać optymalną jakość obrazu.

Fotografie o wysokiej rozdzielczości dzięki nowej matrycy 24 megapikseli

K-3 jest wyposażony w nowy sensor CMOS o rozmiarze APS-C (23.5mm×15.6mm) oferujący około 24 miliony efektywnych pikseli. Dzięki nowemu procesorowi PRIME III, obróbce szumu i obrazu o wysokiej wydajności oraz zastąpieniu filtra dolnoprzepustowego symulatorem antyaliasingu, sensor K-3 oferuje zdjęcia o wysokiej rozdzielczości i płynnych przejściach tonalnych.Maksymalna czułość ISO 51200 pozwala uzyskać szczegółowe zdjęcia w skrajnie niekorzystnych warunkach oświetleniowych, a także ułatwia fotografowanie nocą bez użycia statywu.

.

Redukcja mory tak skuteczna jak z optycznym filtrem antyaliasingu

System stabilizacji matrycy (SR) w korpusie

K-3 posiada zaawansowany system stabilizacji matrycy SR, który działa z dowolnym kompatybilnym obiektywem wymiennym Pentaxa.** Dzięki kontrolerowi dedykowanemu servo Sr i zwiększeniu siły magnetycznej napędzającej system SR, mechanizm zapewnia bardziej stabilną i efektywną kompensację drgań aparatu, niż kiedykolwiek wcześniej.


 

Pierwszy na świecie***, innowacyjny symulator antyaliasingu

Nowo opracowany dla K-3 symulator antyaliasingu **** wprawia czujnik obrazu podczas ekspozycji w mikroskopijne drgania na poziomie subpixeli, osiagając ten sam poziomu redukcji efektu mory jako przy użyciu optycznego filtra antyaliasingu. W przeciwieństwie do optycznego filtra antyaliasingu, który zawsze tworzy identyczny wynik, ten innowacyjny symulator pozwala użytkownikowi nie tylko wyłączyć filtr, ale także dostosować poziom efektu idealnie dla konkretnej sceny lub obiektu.


 

Funkcje wspomagające fotografowanie

Dzięki elastycznej konstrukcji systemu SR, która pozwala przechylać czujnik obrazu we wszystkich kierunkach, K-3 oferuje szereg przydatnych funkcji fotografowania, w tym automatyczną korekcję poziomu, precyzyjną kontrolę kompozycji oraz ASTRO TRACER, który upraszcza zaawansowaną fotografię astronomiczną w połączeniu z opcjonalnym odbiornikiem GPS O-GPS1.

** Obiektywy kompatybilne z tym mechanizmem: obiektywy z mocowaniem K-, KA-, KAF-, KAF2-i KAF3; obiektywy z mocowaniem gwintowym (z adapterem), obiektywy systemowe 645 - i 67- (z adapterem). Niektóre funkcje mogą nie być dostępne ze wszystkimi obiektywami.

*** Pierwszy na świecie aparat z wymiennymi obiektywami z tą funkcją w październiku 2013 roku. (Na podstawie badań firmy Ricoh Imaging)

**** Funkcja ta jest najbardziej skuteczna z czasem otwarcia migawki od 1/1000 sekundy lub wolniej. Funkcja ta nie jest dostępna podczas fotografowania HDR.

Nowo zaprojektowany moduł AF SAFOX 11 z 27 punktami autofokusa

K-3 jest wyposażony w nowy moduł AF SAFOX 11 z 27 czujnikami AF (25 czujników krzyżowych umieszczonych w środku).
Czujnik środkowy i dwa czujniki tuż powyżej i poniżej niego są przeznaczone do wykrywania światła obiektywu F2.8, dzięki czemu można łatwo i precyzyjnie ustawić ostrość na obiekcie przy użyciu obiektywu o wysokiej jasnośc

Ten na nowo opracowany, niezwykle czuły moduł AF pracuje w bardzo szerokim zakresie dostępnego światła, od -3 EV do +18 EV.


Moduł AF pobiera do obliczeń dane z czujników światła RGB, dzięki czemu K-3 dostarcza takie funkcje, jak automatyczne ostrzenie wysokiej wydajności podczas fotografowania szybko poruszających się przedmiotów oraz automatyczny dobór optymalnego punkt ostrości w wyznaczonej strefie dziewięciu czujników.Precyzyjna kontrola ekspozycji

K-3 jest wyposażony w nowy PENTAX Real-Time Scene Analysis System (system analizy sceny w czasie rzeczywistym), który składa się z czujnika pomiaru światła RGB o rozmiarze około 86000 pikseli oraz udoskonalonego algorytmu, który pozwala nie tylko kontrolować ekspozycję z najwyższą dokładnością, ale również wykorzystać dane dostarczane przez czujnik pomiaru światła do jeszcze dokładniejszego AF oraz detekcji balansu bieli. Dzięki nowemu systemowi, zakres minimalnego poziom jasności został rozszerzony aż do nawet -3 EV.

Dzięki czujnikowi światła, który wykrywa rodzaj sceny lub obiektu,  K-3 nie tylko dobiera właściwą ekspozycję, która odpowiada twórczymi zamierzeniami fotografa, ale również dokonuje bardziej precyzyjnego rozróżnienia pomiędzy głównym obiektem a tłem, w celu doboru optymalnego poziomu błysku.

Specyfikacja przeczytaj więcej

Typ - Rodzaj aparatu

Automatyczna lustrzanka cyfrowa z wbudowaną lampą błyskową P-TTL

Obiektyw - Mocowanie

Bagnet PENTAX KAF2 (AF, styki informacyjne, styki zasilające)

Matryca - Typ

Filtr barw podstawowych, CMOS

Symulator filtra AA: redukcja mory przy użyciu urządzenia SR. OFF/Type1/Type2

Matryca - Efektywne piksele

ok. 24.35 megapixele

Body - Wysokość

100mm

Body - Głębokość

131.5mm

Body - Szerkość

77.5mm

Body - Waga

Ok. 800g (wraz z dedykowanym akumulatorem i kartą pamięci 1x SD), Ok. 715g (tylko korpus)

Zestawy przeczytaj więcej

do góry