K-50 - Główne cechy

 • K-50_colors.jpg
 • K-50-packhsot-black-SD.jpg
 • K-50_1855WR_black_004_it.jpg
 • K-50_1855WR_black_r _it.jpg
 • K-50_1855WR_bk_L_it.jpg
k-50-product-logo.png

Całkowicie outdoorowa lustrzanka cyfrowa

Całkowicie outdoorowa lustrzanka cyfrowa

 • Odporny na zachlapanie korpus - 81 uszczelek
 • Stabilizowana matryca 16 MP CMOS
 • Zakres dostępnych czułości aż do ISO 51 200
 • Zdjęcia seryjne z prędkością 6 klatek na sekundę
 • Wizjer pentapryzmatyczny ze 100% pokryciem kadru

Nagrodyprzeczytaj więcej

 • WDC Gold logo web.jpg
 • Photographyblog_com Highly Recommended
 • ePHOTOzine Editor's Choice

Linki

Opisprzeczytaj więcej

Pentax K-50 posiada wyjątkowe parametry podstawowe, pozwalające mu rywalizować z wieloma modelami z wyższej półki - między innymi może robić zdjęcia seryjne z szybkością około 6 klatek/s, posiada bardzo precyzyjny system automatycznego ostrzenia (autofokus) z funkcją dokładnego śledzenia poruszających się obiektów a zakres dostępnych czułości kończy się na wyjątkowo wysokim ISO 51200. Oznacza to, że nawet początkujący użytkownicy lustrzanek cyfrowych czy amatorzy fotografowi rodzinnych mogą się cieszyć wysokiej jakości fotografią cyfrową przy minimalnym wysiłku. K-50 także posiada odporną na pogodę, uszczelnioną konstrukcję zapewniając dobrą pracę na zewnątrz, w bardziej wymagających warunkach. To również sprawia że konserwacja jest ograniczona do minimum.

Ten aparat posiada szeroki zakres zaawansowanych trybów fotograficznych takich jak zapis filmów w pełnym HD, oraz szeroki wybór pomysłowych narzędzi takich jak filtry cyfrowe, aby spełnić różnorodne wymagania. Zasilanie jest zapewniane przez dostępne prawie wszędzie baterie wielkości AA** jako dodatek do standardowej baterii jonowo-litowej.

Razem z aparatem K-50 są dostępne dwa zestawy obiektywów kitowych, oba zawierające proste instrumenty, odporne na warunki atmosferyczne - smc PENTAX-DA L 18-55mm F3.5-5.6AL WR i  smc PENTAX-DA L 50-200 F4-5.6ED WR- aby podnieść poziom solidności i niezawodności systemu obrazowania K-50.

Aparat K-50 jest oferowany w 120 różnych odmianach kolorystycznych. Usługa ‘kolor na zamówienie’ jest niezwykle popularnym i zarazem unikalnym sposobem na to aby każdy użytkownik aparatu PENTAX mógł wyrazić swój odrębny styl.

*Oparte na badaniach naukowych firmy Pentax z dnia 1 czerwca, 2013.

**Jest wymagany dodatkowy adapter na baterie AA (kod produktu D-BH10) do kupienia osobno..

 

Product videoRobienie zdjęć o wysokiej rozdzielczośći na czułości ISO 51200

Aparat K-50 posiada najnowocześniejszą matrycę CMOS z szerokim polem obrazowania o wymiarach 23.7 mm na 15.7 mm aby zapewnić bardzo szybki odczyt danych. Matryca ta, w połączeniu z PRIME M – tym samym procesorem jaki można znaleźć w modelach z wyższej półki– potrafi dostarczyć obrazy cyfrowe o niezwykle wysokiej rozdzielczości i bogatej gradacji, zawierające około 16.28 efektywnych megapikseli. K-50 oferuje także możliwość robienia zdjęć z super wysoką czułością ISO 51200 co pozwala na robienie z ręki pięknych ujęć nocnych

Uszczelniona obudowa, odporna na kurz i warunki atmosferyczne

Aparat K-50, dzięki 81 uszczelkom umieszczonym w zwartej, lekkiej i wygodnej do przenoszenia obudowie, jest tak skonstruowany aby chronić aparat przed kroplami deszczu, kurzem czy niskimi temperaturami, nawet do -10 stopni C. To w praktyce oznacza że można wziąć K-50 ze sobą na kamping, na wędrówkę po górach lub mieć go ze sobą podczas uprawiania sportu i cieszyć się fotografią cyfrową wysokiej jakości bez myślenia o zmiennych warunkach pogodowych. Jego zwarta, funkcjonalna obudowa z delikatnymi krzywiznami sprawia że korpus będzie pewnie leżał pewnie w ręku nawet tych mniejszych fotografów.Inowacyjny system stabilizacji matrycy(SR)

Rozwinięty przez firmę PENTAX system stabilizacji matrycy SR(Shake Reduction) jest w stanie zrekompensować w efektywny sposób wstrząsy aparatu i zapewnić ostre zdjęcia bez zakłóceń nawet w warunkach wysokiego narażenia na wstrząsy, takich jak użycie teleobiektywu, robienie zdjęć w ciemnościach bez lampy błyskowej lub robienie zdjęć panoramicznych o zmierzchu. Ten innowacyjny mechanizm współpracuje z prawie wszystkimi wymiennymi obiektywami PENTAXA – nawet tymi które zostały zaprojektowane do aparatów z formatem filmowym.*** Dzięki tak elastycznemu projektowi systemu SR, który jest w stanie nachylać matrycę w każdym kierunku, K-50 oferuje kilka użytecznych funkcji pomagających fotografowi w trakcie robienia zdjęć, takich jak: automatyczna korekcja horyzontu, zapewniająca precyzyjne kadrowanie i łatwe ułożenie zdjęcia w osi horyzontu; funkcja dopasowania kompozycji, pozwalająca na drobne poprawki w układzie zdjęcia zarówno w pionie jak i w poziomie a także w obrocie wokół osi; tryb ASTRO TRACER upraszczający fotografię astronomiczną razem z opcjonalnym modułem O-GPS1 GPS.

*** Lenses compatible with this mechanism: PENTAX K, KA, KAF, KAF2 and KAF3mount lenses; screw-mount lenses (with an adapter); and 645 and 67system lenses (with an adapter). Some functions may not be available with certain lenses.

Specyfikacja przeczytaj więcej

Typ - Rodzaj aparatu

Lustrzanka cyfrowa z korpusem zrobionym ze stali nierdzewnej.

Uszczelniona konstrukcja z 81 specjalnymi uszczelkami

Obiektyw - Mocowanie

Mocowanie bagnetowe PENTAX KAF2 (łącznik AF, styki przesyłąnia informacji z obiektywu, K-mount  ze stykami zasilania)

Matryca - Typ

CMOS z filtrem kolorów podstawowych

Matryca - Efektywne piksele ok. 16.28 MP
Body - Wysokość 96.5mm
Body - Głębokość 129.0mm
Body - Szerkość

70.0mm

Body - Waga

Ok. 650 g (gotowy do użycia z odpowiednią baterią i kartą pamięci SD)

Obiektywy przeczytaj więcej

do góry