Nowy ultraszerokokątny obiektyw Pentax z serii Star HD PENTAX-DA★11-18mmF2.8ED DC AW

 

Ricoh zapowiedziało premierę ultraszerokokątnego obiektywu nowej generacji z serii Star. W HD PENTAX-DA11-18mmF2.8ED DC AW zastosowano kołową 9-listkową przysłonę o maksymalnym otworze F2.8, ogniskową 11 – 18 mm (ekwiwalent 17mm - 27.5mm dla formatu 35mm),  System Quick-Shift Focus oraz cichy silnik DC (Direct Current). Ten model wyposażono również w mechanizm Clamp Focus, który pozwala na zablokowanie ustawienia ostrości na wybranym punkcie nawet gdy pierścień ostrości na obiektywie się rusza. Ta funkcja jest dużym ułatwieniem podczas robienia zdjęć krajobrazowych i astro.

 


W HD PENTAX-DA11-18mmF2.8ED DC AW zastosowano wielowarstwowe powłoki HD które, w porównaniu do tych konwencjonalnych, obniżają nawet o 50% współczynnik odbicia światła, skutecznie minimalizują też efekt flary i refleksy. Minimalna odległość ostrzenia obiektywu wynosi 0,3 metra, pozwala to na robienie dobrych bliskich ujęć z efektem rozmytego tła.

 

Ten model jest odporny na trudne warunki atmosferyczne. Wytrzymała konstrukcja chroni mechanizm obiektywu przed wodą lub kurzem. Natomiast powłoka SP (Super Protect) ułatwia czyszczenie przedniej soczewki z zabrudzeń. Konstrukcja HD PENTAX-DA11-18mmF2.8ED DC AW posiada dedykowaną przestrzeń do owijania przewodów wokół tubusu obiektywu podczas korzystania z podgrzewacza, zapobiegając kondensacji pary wodnej na soczewce.

 

HD PENTAX-DA11-18mmF2.8ED DC AW będzie dostępny w sprzedaży pod koniec lutego, sugerowana przez producenta cena detaliczna wyniesie 1399 €.

 

| O Ricoh |

 

Ricoh to globalna firma z branży technologicznej. Jej rozwiązania pozwalają tworzyć nowoczesne środowisko pracy. Od ponad 80 lat Ricoh kreuje innowacje i jest wiodącym dostawcą rozwiązań w dziedzinie zarządzania dokumentami, usług IT, drukowania komercyjnego i produkcyjnego, aparatów cyfrowych i systemów produkcyjnych.

 

Grupa Ricoh z siedzibą w Tokio działa w około 200 krajach i regionach. W roku finansowym zakończonym w marcu 2018 r. Grupa Ricoh osiągnęła wynik sprzedaży na całym świecie w wysokości 2063 mld jenów (ok. 19,4 mld USD).

 

Więcej informacji na stronie www.ricoh.pl

do góry