Premiera HD PENTAX-FA35mmF2

Ricoh zapowiedziało premierę szerokokątnego obiektywu HD PENTAX-FA35mmF2 o minimalnej odległości ostrzenia 0,3 metra. Charakteryzują go kompaktowe wymiary (44,5 mm) i niewielka waga (193 gram). Ten model jest kompatybilny ze wszystkimi aparatami cyfrowymi Pentax z bagnetem K, zapewnia kąt widzenia na poziomie 53,5 mm dla aparatów z matrycą APS-C i 35mm dla pełnej klatki. Ze względu na parametry jest dobrym obiektywem bazowym o wszechstronnym zastosowaniu.

 

 

Nowy model bazuje na popularnym smc PENTAX-FA35mmF2AL. Dla uzyskania najwyższej jakości obrazu zastosowano w nim kompensującą aberracje soczewkę asferyczną oraz wielowarstwowe powłoki HD, które pozwalają na uzyskanie zdjęcia o wysokim kontraście i redukują efekt flary oraz refleksów podczas fotografowania w trudnych warunkach oświetleniowych. Natomiast powłoka SP ułatwia usuwanie zabrudzeń z przedniej soczewki.

HD PENTAX-FA35mmF2 będzie dostępny w sprzedaży pod koniec lutego a sugerowana przez producenta cena detaliczna wyniesie 399 €.

 

| O Ricoh |

 

Ricoh to globalna firma z branży technologicznej. Jej rozwiązania pozwalają tworzyć nowoczesne środowisko pracy. Od ponad 80 lat Ricoh kreuje innowacje i jest wiodącym dostawcą rozwiązań w dziedzinie zarządzania dokumentami, usług IT, drukowania komercyjnego i produkcyjnego, aparatów cyfrowych i systemów produkcyjnych.

 

Grupa Ricoh z siedzibą w Tokio działa w około 200 krajach i regionach. W roku finansowym zakończonym w marcu 2018 r. Grupa Ricoh osiągnęła wynik sprzedaży na całym świecie w wysokości 2063 mld jenów (ok. 19,4 mld USD).

 

Więcej informacji na stronie www.ricoh.pl

do góry