Ricoh WG-6 – nowy wodoodporny aparat cyfrowy Ricoh

 

 

Ricoh WG-6 – nowy wodoodporny aparat cyfrowy Ricoh

Najnowszy aparat cyfrowy Ricoh pozwala na nagrywanie filmów i robienie zdjęć na głębokości do 20 metrów. Wyposażono go w wielofunkcyjną lampę pierścieniową Ring Light i nowoczesną matrycę CMOS 20 Mpix

 

Warszawa, 22 lutego 2019 r. – Ricoh wprowadza do sprzedaży nowy wodoodporny aparat cyfrowy z serii WG. Premierowy model, dzięki zastosowaniu nowoczesnej matrycy CMOS 20 Mpix i wydajnemu procesorowi obrazu, pozwala na nagrywanie w jakości 4K. Wyposażono go w ułatwiającą fotografowanie z bliska lampę Ring Light, moduł GPS i elektroniczny kompas.
Z WG-6 można korzystać na  głębokości do 20 metrów (ekw. IPX8 lub JIS Class8), jest odporny na upadek z wysokości 2,1 metra, kurz i zabrudzenia (ekw. IPX6 lub JIS Class 6), nacisk o sile do 100 kgf oraz temperaturę do -10°C. WG-6 znajdzie się w sprzedaży pod koniec marca, sugerowana przez producenta cena detaliczna wyniesie 1 749 PLN.

Główne cechy

 1. Wysoka jakość obrazu

WG-6 wyposażono w nowoczesną matrycę oraz wydajny procesor obrazu, które pozwalają na minimalizację zakłóceń, bezstratne robienie zdjęć o wysokim stopniu czułości (do ISO 6400) oraz rozdzielczości do 20 Mpix. Użytkownik może skorzystać z zaawansowanych funkcji jak np. tryb Handheld Night Snap ułatwiający fotografowanie w trudnych warunkach oświetleniowych.

 1. Filmy w jakości 4K

WG-6 pozwala na nagrywanie filmów w jakości 4K (H.264, 3840 x 2160, 16:9, 30 kl/s). Poza standardowym trybem stabilizacji Movie SR (Shake Reduction)*, ten model dodatkowo został wyposażony w nowy tryb Movie SR+*, który umożliwia redukcję drgań porównywalną do poziomu jaki zapewnia zastosowanie gimbala.

 

* W trakcie korzystania z jednego z tych trybów, kąt widzenia staje się węższy. Tryb Movie SR+ może być używany w rozdzielczości mniejszej niż Full HD (1920 x 1080 pikseli).

 

 1. 5-krotny zoom optyczny, szeroki kąt widzenia 28 mm

WG-6 wyposażono w pięciokrotny zoom optyczny 5-25 mm (ekwiwalent dla 35mm: 28-140mm). Minimalna odległość ostrzenia tego modelu wynosi 1 cm.  Funkcja Intelligent Zoom, bez utraty jakości obrazu, ponad 40-krotnie rozszerza zakres zoomu, a tryb zdjęć seryjnych ułatwia fotografowanie w trybie fixed-point.

 1. Sześć dodatkowych diod dla dokładnego doświetlenia ujęć

Sześć diod LED Macro Lights rozmieszczonych wokół obiektywu umożliwia użytkownikowi skrócenie czasu otwarcia migawki. Pozwala to doświetlić fotografowane obiekty a także zminimalizować drgania podczas bliższych ujęć i realizacji zdjęć macro. 

 1. 3-calowy, panoramiczny i szerokokątny wyświetlacz LCD

WG-6 wyposażono w duży, 3-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 1 040 000 punktów (proporcje 3:2). Dzięki zastosowaniu powłoki antyrefleksyjnej zminimalizowano odbicia światła a obraz na ekranie jest ostry i wyraźny nawet w ostrym słońcu. Dzięki trybowi Outdoor View jego jasność można łatwo dostosować do panujących warunków oświetleniowych.

 1. Ulepszony moduł GPS

Wbudowany moduł GPS automatycznie dostosowuje się do lokalnej strefy czasowej. Zebrane dane dotyczące pozycji oraz trasy podróży można umieścić bezpośrednio na zdjęciach. Moduł współpracuje z  japońskimi, rosyjskimi i amerykańskimi systemami satelitarnymi.

 

 1. Pozostałe funkcje i parametry
 • Poziomica elektryczna
 • 18 filtrów do końcowej obróbki zdjęć, w tym do zwiększenia głębi ostrości
 • 12 filtrów cyfrowych
 • Możliwość wykorzystania adaptera szerokokątnego DW-5 dla zwiększenia kąta widzenia do ok. 22 mm (w formacie 35 mm)
 • Zgodność z kartami SD FlashAirTM do bezprzewodowej komunikacji WLAN
 • Możliwość przymocowania do paska lub plecaka dzięki trzem uchwytom

 

Opcjonalne akcesoria

 • Silikonowy pokrowiec RICOH O-CC173, chroniący aparat dodatkowo przed brudem i zarysowaniem.
 • Obudowa RICOH SC-900, ułatwiająca korzystanie z aparatu w terenie i szybkie wykonywanie zdjęć mimo przymocowania do paska.

 

USB Type-C jest znakiem towarowym USB Implementers Forum.

FlashAir jest znakiem towarowym firmy Toshiba Memory Corporation.

HDMI, logo HDMI oraz nazwa High-Definition Multimedia Interface są zastrzeżonymi znakami towarowymi lub należą do HDMI

Wszystkie inne marki lub nazwy produktów wymienione w niniejszym dokumencie są zastrzeżonymi znakami towarowymi lub należą do odpowiednich firm.

Specyfikacja i wygląd opisanych produktów mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

 

 

do góry