PENTAX K-70 W POLSKIEJ DYSTRYBUCJI

Firma Ricoh poinformowała o wprowadzeniu na polski rynek aparatu Pentax K-70, zaawansowanej lustrzanki amatorskiej wyposażonej w matrycę APS-C o rozdzielczości 24 Mpix. Jest to pierwszy aparat tego typu marki Pentax, oferujący hybrydowy system autofokusa w trybie podglądu na żywo.

Odporna na kurz i zachlapanie konstrukcja

Pentax K-70 został zaprojektowany z myślą o podróżnikach, dlatego jego konstrukcja jest lekka i kompaktowa. Aparat wyposażono w wytrzymałą obudowę, która została uszczelniona przed niekorzystnym wpływem warunków zewnętrznych takich jak pył czy wilgoć. K-70 jest również odporny na mróz i może pracować w temperaturze sięgającej -10°C.

Fotografowanie na bardzo wysokich czułościach

Pozbawiona filtra antyaliasingowego matryca K-70 może pracować w zakresie czułości od ISO 100 do 102400. Za przetwarzanie obrazu odpowiada procesor PRIME MIII, który umożliwia 14-bitowy zapis danych w surowym formacie i fotografowanie z prędkością maksymalną 6 kl/s. Matryca K-70 została wyposażona w system stabilizacji, którego efektywność dochodzi do 4.5 EV. Za ustawianie ostrości odpowiada 11-punktowy autofokus.

Technologia PixelShift Resolution z funkcją korekcji ruchu

System Pixel Shift Resolution to najnowsza technologia Pentax bazującą na przesunięciu sensora. W porównaniu do klasycznej metody Bayera, rozwiązanie Pentax pozwala na uzyskanie pełnej informacji RGB dla każdego piksela. Gwarantuje to wyjątkowo wysoką jakość fotografii i jeszcze większą szczegółowość w odwzorowaniu detali. System wyposażono również w funkcję korekcji ruchu, która podczas zdjęć seryjnych automatycznie wykrywa poruszający się obiekt, a podczas przetwarzania obrazu minimalizuje efekt poruszenia.

Nagrywanie filmów Full HD oraz dostęp do dodatkowych narzędzi

Pentax K-70 wyposażono w 3-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 921 tysięcy punktów. Wizjer pokrywa niemal 100% fotografowanego kadru i charakteryzuje się powiększeniem wynoszącym 0.95x. Najlepszy z trybów nagrywania oferuje jakość Full HD 1920×1080 pix (60i/30p). Ponadto w trybie filmów poklatkowych użytkownik może zapisać materiał w jakości 4K. Aparat K-70 wyposażono też w moduł Wi-Fi.

Pentax K-70 pojawi się w sprzedaży pod koniec sierpnia tego roku w wybranych sklepach fotograficznych.

do góry