RICOH PARTNEREM EUROPEAN VR CONGRESS

Ricoh zostało oficjalnym partnerem wspierającym największe w kraju wydarzenie dotyczące wirtualnej rzeczywistości – European VR Congress.

Podczas dwudniowego kongresu, w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie (3-4 listopada) odbędą się panele i prelekcje ekspertów oraz praktyków tej branży. W trakcie towarzyszącego wydarzeniu Expo, jego uczestnicy będą mogli osobiście przetestować i zapoznać się ze sprzętem VR. Z tej okazji w strefie RICOH THETA WORLD na gości będą czekać specjaliści, którzy przybliżą możliwości, jakie niesie ze sobą wirtualna rzeczywistość. Jako pionier w dziedzinie technologii wideo 360°, Ricoh zaprezentuje kamerę sferyczną THETA S, która umożliwia robienie zdjęć i nagrywanie filmów HD w formacie 360°. Wysoka rozdzielczość obrazu, bardzo jasny obiektyw, intuicyjna obsługa, możliwość strumieniowa obrazu na żywo, szybkie Wi-Fi oraz dedykowana na smartfony aplikacja gwarantują niezapomniane przeżycia. THETA S odkrywa nowy, wirtualny świat oraz szereg możliwości, które rewolucjonizują tradycyjny sposób robienia zdjęć i nagrywania filmów.

European VR Congress to nie tylko wystawcy prezentujący swoje imponujące produkcje filmowe oraz sprzęt, ale także dwa dni paneli dyskusyjnych oraz wykładów. Na specjalne zaproszenie Ricoh Polska, podczas European VR Congress swoją prelekcję wygłosi Thijs Ekelschot, Head of Marketing Ricoh Europe, który będzie mówił o wykorzystaniu i planach Ricoh odnośnie technologii 360°.

Wirtualna rzeczywistość to melodia przyszłości, na szczęście Ricoh ma możliwość tę przyszłość kreować. Kolejna już generacja naszej kamery sferycznej THETA pokazuje, że Ricoh bardzo mocno stawia na rozwój wirtualnej rzeczywistości. Z tego powodu z wielkim entuzjazmem zaangażowaliśmy się w European VR Congress jako partner wspierający.” - powiedział Paweł Barski, Dyrektor Marketingu w Ricoh Polska.

O European VR Congress

European VR Congress to pierwsze na taką skalę, organizowane w Polsce wydarzenie poświęcone błyskawicznie rozwijającej się technologii wirtualnej rzeczywistości. Goście kongresu będą mieli możliwość osobistego przetestowania sprzętu VR (gogle, kamery, kontrolery ruchu) oraz zapoznania się z materiałami zrealizowanymi w tej technologii.

do góry