RICOH THETA SC2 - Opis

Rozpocznij swoją przygodę w świecie 360° z nową kamerą sferyczną Ricoh Theta SC2!

 

 

Najnowszy model kamery sferycznej Ricoh Theta SC2, to bardzo dobry wybór dla tych, którzy chcą zacząć swoją przygodę z fotografią sferyczną.  Pozwala na robienie zdjęć 360° o jakości 14 MP oraz nagrywanie filmów 4K (30 klatek na sekundę, 3840 x 1920 pixeli). Jest przy tym bardzo prosty
i intuicyjny w obsłudze. Theta SC2 zapewnia dostęp do kilku praktycznych trybów dzięki którym użytkownik nie musi własnoręcznie wprowadzać zaawansowanych ustawień.  Znalazły się wśród nich np. „Tryb Twarzy”, który rozpoznaje twarz i wygładza drobne niedoskonałości czy „Nocny”, który nawet w trudnych warunkach oświetleniowych umożliwia robienie zdjęć i filmów o niskim poziomie szumów.

Dodatkowym ułatwieniem jest niewielki wyświetlacz OLED umieszczony na dole obudowy aparatu. Widoczne są na nim m.in. ikony informujące
o ustawieniach, czy poziomie naładowania baterii. Dodatkowo znalazło się na niej miejsce na przycisk uruchamiający wyzwalacz czasowy (timer).
Nowy model jest bardzo lekki i poręczny, dostępny w czterech nowych kolorach: białym, różowym, niebieskim i beżowym. 

Naturalne, wysokiej jakości zdjęcia i filmy 360°

 

Układ optyczny złożony z dwóch jasnych obiektywów ze światłem F2.0 oraz nowy przetwornik obrazu 360° zapewniają szczegółowe zdjęcia sferyczne o rozdzielczości ok. 14 megapikseli. Udoskonalone algorytmy pozwalają na dokładne dopasowanie ekspozycji i balansu bieli w trybie automatycznym. Nowy model pozwala na nagrywanie wideo
w jakości 4K (3,840 x 1920 pikseli) w 30 kl/s.

 

 

Tryby fotografowania dopasowane do różnych scen

 

Dzięki zastosowaniu praktycznych trybów możesz uzyskać wysoką jakość zdjęć w różnorodnych warunkach bez konieczności wprowadzania ręcznie zaawansowanych ustawień. Tryby "Twarz", "Nocna sceneria", "Ekspozycja lens-by-lens", "Podwodny"* pozwolą na dobranie idealnych parametrów zdjęcia. 

 • Twarz
  W tym trybie kamera automatycznie skupia się na twarzy. Dzięki korekcie ekspozycji i redukcji szumu na zdjęciach wygładzane są drobne niedoskonałości cery.

 • Nocna sceneria
  Tryb dynamicznie kompensuje ekspozycję
  i redukuje szumy. Dzięki temu pozwala uzyskać piękne zdjęcia w nocnych warunkach oświetleniowych.

 • Ekspozycja lens-by-lens
  A mode that controls two lenses individually to provide clear, bright footage of subjects in scenarios where there are significant variations in brightness levels, such as inside and outside vehicles, or on stage.

Intuicyjna obsługa

 

Kamera została wyposażona w niewielki wyświetlacz OLED, na którym dostępne są ikony informujące o połączeniu ze smartfonem, poziomie baterii, czy wybranym trybie pracy. 

 

Szybki transfer danych dzięki połączeniu Bluetooth® i bezprzewodowemu LAN

 

Kamerę Theta SC2 można połączyć ze smartfonem dzięki transmisji Bluetooth® lub WLAN. Korzystając z bezprzewodowego połączenia LAN ustawieniami kamery można w pełni zarządzać z poziomu wygodnej aplikacji, a na ekranie widoczny jest podgląd live. W tym trybie połączenia zdjęcia i filmy można również szybko przesłać na telefon.

W porównaniu do poprzedniego modelu w Theta SC tranfer plików odbywa się 4x szybciej**.

**(Dane na podstawie porównania w przesyłaniu plików na urządzenie z system operacyjnym iOS)

Nowa funkcja "Animowane zdjęcie"
(Planowana dostępność wiosna 2020)

 

Zdjęcia zwykonane aparatem w smartfonie i zdjęcia sferyczne 360° można połączyć w dedykowanej aplikacji i wygenerować "animowane zdjęcie". Tak skomponowane zdjęcia będzie można odtwarzać i udostępniać jako Live Photos (iOS) lub wideo (AndroidTM). Ułatwi to oglądanie i współdzielenie materiałów 360°, teraz nawet osoby, które nie posiadają aplikacji do przeglądania 360°, będą mogły
z łatwością odtwarzać i udostępniać pliki. 

Funkcje

 • Uzyskaj doskonałą jakość zdjęć i filmów 360°

 • Nagrywaj filmy w jakości 4K (3840 x 1920,
  29.97kl/s).

 • Przesyłaj bezprzewodowo swoje nagrania do smartfona, teraz 4x szybciej.

 • Wybierz tryb odpowiedni do sceny, którą fotografujesz. Skorzystaj z dedykowanych ustawień do fotografii twarzy, nocnego widoku czy ekspozycji lens-by-lens..

 • Ciesz się wygodą użytkowania, dzięki obudowie, która idealnie leży w dłoni.
  Wybierz swój ulubiony kolor z czterech
  zupełnie nowych odcieni. 

 • Zabierz Thetę wszędzie dzięki lekkiej
  i kompaktowej konstrukcji.

 • Edytuj swoje zdjęcia i filmy sferyczne dzięki dedykowanej aplikacji “THETA+”.

 • Udostępniaj najlepsze ujęcia 360° na portalach społecznościowych.

 • Publikuj zdjęcia obrobione w aplikacji “THETA+” na Istagramie i Twitterze.

4 warianty kolorystyczne

 

Ricoh THETA SC2 dostępna jest w czterech nowych kolorach! Białym, bezowym, niebieskim i różowym.

 

do góry