WSZYSTKO W JEDNYM UJĘCIU – RICOH THETA V

 

Najnowszy model Thety pozwala na nagrywanie filmów sferycznych w jakości 4K

 

Najnowszą generację aparatu sferycznego z serii Theta wyposażono w wydajniejszą matrycę oraz platformę Qualcomm® Connected Camera z procesorem Qualcomm® Snapdragon™. Theta V nagrywa filmy sferyczne w jakości 4K oraz zdjęcia o jakości 14 MP, a 4 kanałowy mikrofon pozwala na rejestrowanie wysokiej jakości dźwięku przestrzennego. Aparat oferuje 2,5 razy szybszy transfer danych niż model S. Użytkownicy mogą udostępniać zdjęcia na Facebooku, LINE, theta360.com, Instagramie oraz Google Maps a filmy na YouTube.

 

 

Ricoh Theta V – główne cechy

1.Wysoka jakość filmów i zdjęć 360°

Premierowy model wyposażono w nową matrycę oraz platformę Qualcomm® Connected Camera z procesorem Qualcomm® Snapdragon™. Dzięki temu urządzenie oferuje lepszą jakość zdjęć i filmów oraz wyższy poziom energooszczędności. Zmianie poddano również algorytm balansu bieli oraz dokładność ekspozycji. Theta pozwala na robienie zdjęć sferycznych o jakości 14 MP nawet jeśli użytkownik korzysta z trybu auto shoot.

 

2. Sferyczne filmy 4K

Theta V umożliwia nagrywanie filmów 360°, 30 klatek na sekundę, o rozdzielczości 3840 x 1920 pikseli, która stanowi ekwiwalent jakości 4K.

 

3. Nagrywanie dźwięku przestrzennego 360°

Aparat wyposażono w czterokanałowy mikrofon, który pozwala na nagrywanie przestrzennego dźwięku sferycznego. Do Thety można dołączyć dodatkowy mikrofon – 3D Microphone TA-11, który umożliwia realistyczne rejestrowanie dźwięku o niskiej częstotliwości. 

 

4. Szybki transfer danych

Theta V oferuje 2,5 razy szybszy transfer danych2 niż model S. Osiągnięto to dzięki wzmocnieniu modułu bezprzewodowej komunikacji oraz szybkości przetwarzania danych. Pozwala to na szybki transfer zdjęć i filmów o wysokich parametrach.

 

5. Ricoh Theta V, jako pierwsza na świecie3, oferuje dostęp do funkcji “Remote Playback” dzięki której zdjęcia sferyczne można oglądać bezpośrednio na dużym ekranie. Funkcja dla filmów sferycznych jest dostępna jako wtyczka.

 

6. Bluetooth oraz dwustronna bezprzewodowa komunikacja LAN

Aparat można sparować ze smartfonem poprzez Bluetooth. W ramach tego połączenia użytkownik może zrobić zdjęcie Theta z poziomu telefonu. Pozwala to na dużą oszczędność zużycia energii. Użytkownik może zarządzać wszystkimi funkcjonalnościami aparatu z poziomu telefonu po połączeniu go poprzez bezprzewodowe połączenie LAN.

 

7. Dodatkowe funkcje dostępne dzięki wtyczkom

System operacyjny Thety V jest zbudowany na architekturze Android. Dzięki temu funkcjonalności i możliwości urządzenia można wygodnie rozwijać poprzez dodatkowe wtyczki.

 

8. Planowane aktualizacje i dostępność dodatkowych funkcji

W 2017 planowane są następujące aktualizacje zwiększające funkcjonalność Thety V:

Funkcja znacząco przyśpieszająca prędkość transferu danych dzięki obsłudze procesu składania kadru sferycznego w urządzeniu a nie w trakcie transferu pliku.
Moduł klienta, który umożliwia funkcjonowanie kamery w sieci LAN/WAN


9.Streaming na żywo w jakości 4K

Theta V wyposażono w funkcję streamingu obrazu sferycznego w jakości  4K4.

 

10. Pozostałe funkcje

  • Możliwość robienia zdjęć przy ultra szybkiej prędkości migawki wynoszącej aż do 1/25000 sekund.
  • Możliwość robienia zdjęć o czułości ISO3200 (przy fotografowaniu na ustawieniach ręcznych).
  • Pamięć wewnętrzna 19 GB (ok. 4,800 zdjęć).
  • THETA+ bezpłatna aplikacja do edycji zdjęć sferycznych wykonanych aparatem Theta.
  • THETA+ bezpłatna aplikacja do edycji filmów sferycznych nakręconych aparatem Theta.
  • Udoskonalony proces korekcji załamania obrazu przy użzyciu nowej genneracji czujnika żyroskopowego i wbudowango  czujnika ruchu.
  • Minimalny odstęp między poszczególnymi zdjęciami w trybie poklatkowym wynosi 4 sekundy i jest o połowę niższy niż w przypadku modelu S.
  • Wodoodporna nakładka umożliwia robienie zdjęć podwodnych na głębokości do 30 metrów.

 

 

 

1 3D Microphone TA-1 wyposażono w mikrofon wyprodukowany przez Audio-Technica Corporation.
2 Zbadane w ramach wewnętrznych procedur Ricoh na podstawie przesyłu danych o tych samych rozmiarach za pośrednictwem modelu Ricoh Theta S.
Jako pierwszy aparat sferyczny przeznaczony dla użytkowników indywidualnych. 
4 Wymaga dostępu do szybkiego łącza internetowego oraz komputera wyposażonego w wydajną kartę graficzną.

 

do góry